czwartek, 31 marca 2011

Św. Stanisław Kostka

"Kościół zwycięża, gdy jest ranny".

"Kościół rozumie się wtedy, gdy się go poznaje".

"Kościół wychodzi naprzeciw, gdy się go pragnie".

"Nie tylko lekkomyślnością, ale zbrodnią jest wierzyć komukolwiek z ludzi, jeśli jego nauka nie jest zgodna z orzeczeniem Kościoła. Gdybyśmy byli zdani na sądy ludzi, byśmy żyli w chaosie. Trzeba byłoby porzucić wszelką prawdę i wiarę, oddać się rozpaczy i rozstać z tym światem. Odrzucić naukę Kościoła - to szukać po omacku. Chrystus umarł za swą Oblubienicę - Kościół. Dał mu mądrość i prawdę".

Tekst pochodzi ze strony:
http://www.nasza-arka.pl/2008/rozdzial.php?numer=9&rozdzial=2

Fotografia pochodzi ze strony:

środa, 30 marca 2011

Jan Paweł II

"Nieść Krzyż za Jezusem oznacza być gotowym do wszelkiej ofiary z miłości do Niego oraz nie stawiać nikogo i niczego przed Niego, nawet najdroższych osób, nawet własnego życia. Wiecie, że przylgnięcie do Chrystusa jest wymagającym wyborem. Jednak to nie sami niesiemy krzyż. Przed nami idzie On...". (Loreto, 05.09.2004)
Tekst pochodzi ze strony:
http://www.zrodlo.krakow.pl/Archiwum/2005/16_nr_specjalny_jp2/14_2.html

Fotografia pochodzi ze strony:

wtorek, 29 marca 2011

Św. Jan od Krzyża

"Nałogi dobrowolnych niedoskonałości, których się nie zwycięża, jak: wielomówność, drobne przywiązanie do osób, ubrania, celi, książki, jakiejś ulubionej potrawy, i inne drobnostki dla zadowolenia ciekawości, słuchu i tym podobne, nie tylko że nie pozwalają dojść do zjednoczenia z Bogiem, ale w ogóle do doskonałości".



Tekst pochodzi ze strony:
http://www.kapucyni.pl/index.php/inne/zote-myli/1691-wady

Fotografia pochodzi ze strony:

poniedziałek, 28 marca 2011

Św. Teresa od Jezusa

"Niech nic cię nie niepokoi, niech nic cię nie przeraża. Wszystko mija, Bóg się nie zmienia. Cierpliwość osiąga wszystko. Temu, kto ma Boga, nie brakuje niczego. Bóg sam wystarcza".

Tekst pochodzi ze strony:
http://www.kapucyni.pl/index.php/inne/zote-myli/1875-cierpliwosc

Fotografia pochodzi ze strony:

niedziela, 27 marca 2011

Św. Józef Sebastian Pelczar

"Jeżeli zdarzyło ci się nieszczęście i upadłeś, nie rozpaczaj lecz z ufnością i pokorą uciekaj się do Miłosierdzia Bożego, które nie chce śmierci grzesznika, ale cierpliwie go znosi, pilnie szuka i przyjmuje z miłością. Jeśli zaś Miłosierdzie Pańskie wyrwie Cię z grzechów, nade wszystko strzeż się powrotu do nich dla ratowania duszy własnej".


Tekst pochodzi ze strony:
http://www.milosierdzieboze.pl/wiersze.php

Fotografia pochodzi ze strony:

sobota, 26 marca 2011

Jan Paweł II

"Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie czy zawód, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi, który was miłuje, który jest wiernym towarzyszem i który pomaga przetrwać każdą trudność".

Tekst pochodzi ze strony:
http://www.kapucyni.pl/index.php/inne/zote-myli/1723-samotnosc

Fotografia pochodzi ze strony:

piątek, 25 marca 2011

Bł. Anna Katarzyna Emmerich

Miałam widzenie o Zwiastowaniu Najświętszej Maryi Pannie w dzień święta kościelnego. Widziałam Świętą Dziewicę krótko po Jej ślubie w domku w Nazaret. Józefa nie było w domu; udał się bowiem z dwoma bydlętami jucznymi w drogę do Tyberiady po swe narzędzia.
(...)


Maryja nakryła stolik najpierw czerwonym, a potem białym, przezroczystym obrusem z frędzlami u dołu, a z haftowaną ozdobą na środku, zwieszającym się po tej stronie stolika, która nie była okrągłą. Okrągła strona stolika pokrytą była białym obrusem. Gdy stolik był uszykowany, położyła Maryja przed nim małą, okrągłą poduszeczkę, a oparłszy obie ręce na stolik, przyklękła. Plecami zwróconą była ku łożu, drzwi komórki były po jej prawej stronie. Na podłodze rozpostarty był dywan. Maryja, spuściwszy welon przed twarz, złożyła ręce przed piersią. Widziałam ją długo w tej postawie modlącą się jak najżarliwiej. Modliła się o zbawienie i o króla obiecanego, i ażeby i jej modlitwa też pewien udział miała w Jego posłannictwie. Klęczała długo jakby w zachwyceniu, z obliczem ku niebu wzniesionym; potem, skłoniwszy głowę ku ziemi, modliła się.

Potem spojrzała ku prawej stronie i spostrzegła jaśniejącego młodzieńca z rozpuszczonym, żółtym włosem. Był to archanioł Gabriel. Nogami nie dotykał ziemi. W ukośnej linii przypadł z góry w pełni światła i blasku do Maryi. Cała izdebka pełna była światłości, wobec której nikło światło lampy. Anioł z nią rozmawiać począł, obie ręce przed piersiami z lekka od siebie rozszerzając.

Widziałam, że słowa w kształcie złotych głosek wychodziły z ust jego. Maryja odpowiadała, nie podnosząc nań wzroku. I znowu mówił Anioł, a Maryja, jakby na rozkaz Anioła, uchyliwszy nieco welonu, spojrzała na niego i rzekła: "Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego". Teraz widziałam ją w głębokim zachwyceniu. Stropu izdebki już nie widziałam. Obłok światła był nad domem, a świetlana droga aż do otwartych niebios. W źródle tej światłości widziałam obraz Trójcy Przenajświętszej.

Wyglądał jak trójgraniaste światło, a w nim widziałam to, o czym myślałam: Ojca, Syna, Ducha Świętego. Gdy Maryja wyrzekła: "Niech mi się stanie według słowa Twego", widziałam postać Ducha Świętego z twarzą ludzką i otoczonego blaskiem jakby skrzydłami. Z piersi i rąk widziałam i trzy strugi światła w prawy bok świętej Dziewicy wnikające, a pod jej sercem w jedno spływające. W tej chwili Maryja na wskroś była oświeconą i jakby przejrzystą; zdawało się jakoby nieprzezroczystość pierzchała jak noc przed tym wylewem światła.

Podczas gdy Anioł, a razem z nim promienie światła znowu znikały, widziałam, jak przez smugę światła, ciągnącą się za nim do nieba, liczne zamknięte białe róże o zielonych listkach spadały na Maryję, która, całkiem w sobie zatopiona, wcielonego Syna Bożego oglądała w sobie jako małą, ludzką postać świetlaną z wszystkimi rozwiniętymi członkami, nawet paluszkami. Było to około północy, kiedy tę tajemnicę widziałam.

(...)



Tekst pochodzi ze strony:http://www.emmerich.pl/objawienia/d03

Fot. M. Trojnar (Lourdes, czerwiec 2008r.)

czwartek, 24 marca 2011

Jan Paweł II

"Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili swego istnienia, także w fazie początkowej, która poprzedza narodziny. Człowiek już w łonie matki należy do Boga, bo Ten, który wszystko przenika i zna, tworzy go i kształtuje swoimi rękoma, widzi go, gdy jest jeszcze małym, bezkształtnym embrionem, i potrafi w nim dostrzec dorosłego człowieka (...)".

(Evangelium Vitae, 61)

Tekst pochodzi ze strony:
http://duchsw.archidiecezja.wroc.pl/jan%20pawel/JAN%20PAWEL%20II%20O%20POCZETYM%20ZYCIU.htm

Fotografia pochodzi ze strony:
http://www.pijarzy.pl/?strona,menu,pol,glowna,187,0,197,papiez_i_dzieci,ant.html

-------

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Zbliżająca się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, będąca zarazem Dniem Świętości Życia, może stać się nie tylko Dniem wdzięczności za Dar Życia (własnego i Bliskich), ale może też być i Dniem podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego....

Wybrane strony dotyczące Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego:


http://www.diecezja.waw.pl/da/

http://www.duchowaadopcja.com.pl/

http://torun.paulini.pl/home/adopcja.php

http://www.niepokalanow.pl/dadp/

http://adonai.pl/life/?id=adopcja

http://www.spotkania.emaus.pl/adopcja.php

środa, 23 marca 2011

Św. Augustyn



"Prawdziwy chrześcijanin jest zawsze męczennikiem, ponieważ unikając grzechów i wprowadzając w życie dziesięcioro przykazań cierpi to, co stanowi męczeństwo.. Wielka rzeczą jest umrzeć dla Chrystusa, ale nie mniejsza żyć dla Niego".



Tekst pochodzi ze strony:
http://www.kapucyni.pl/index.php/inne/zote-myli/1876-cierpienie?start=1

Fotografia pochodzi ze strony:

wtorek, 22 marca 2011

Św. Jan Maria Vianney




"Ludzie ze świata martwią się, kiedy mają krzyż, chrześcijanie martwią się wtedy, gdy go nie mają".







Tekst pochodzi ze strony:
http://www.kapucyni.pl/index.php/inne/zote-myli/1876-cierpienie?start=2

Fotografia pochodzi ze strony:

poniedziałek, 21 marca 2011

Slowa Pana Jezusa

"Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król Miłosierdzia. Nim nadejdzie dzień sprawiedliwy, będzie dany ludziom znak na niebie taki. Zgaśnie wszelkie światło na niebie i będzie wielka ciemność po całej ziemi. Wtenczas ukaże się znak krzyża na niebie, a z otworów, gdzie były ręce i nogi przebite Zbawiciela, będą wychodziły wielkie światła, które przez jakiś czas będą oświecać ziemię. Będzie to na krótki czas przed dniem ostatecznym".
(Dzienniczek Św. Siostry Faustyny, 83)

Tekst pochodzi ze strony:
http://www.iskra.info.pl/page55.html

Fotografia pochodzi ze strony:

niedziela, 20 marca 2011

Św. Leopold Mandić

"Kto stara się na wszystkie sposoby uniknąć cierpień i nieuniknionych prób życiowych, nie ma ducha chrześcijańskiego".

Tekst pochodzi ze strony:
http://www.kapucyni.pl/index.php/inne/zote-myli/1876-cierpienie?start=1

Fotografia pochodzi ze strony:

sobota, 19 marca 2011

Św. Teresa z Avila

"Kto nie całkiem w to wierzy, niech raz zwróci się do św. Józefa ze swoją prosbą, a sam się przekona".

Tekst pochodzi z wydawnictwa: "Nasz Wielki Patron: Święty Józef. Historia życia, modlitwy, świadectwa łask", Dom Wydawniczy "Rafael", Kraków, 2010, str. 30.

Fotografia pochodzi ze strony:

piątek, 18 marca 2011

Słowa Pana Jezusa

"Przypominam ci, córko Moja, że ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu Moim, uwielbiając i wysławiając je; wzywaj Jego wszechmocy dla świata całego, a szczególnie dla biednych grzeszników, bo w tej chwili zostało na oścież otwarte dla wszelkiej duszy.

W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego - miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość.

Córko Moja, staraj się w tej godzinie odprawiać drogę krzyżową, o ile ci na to obowiązki pozwolą; a jeżeli nie możesz odprawić drogi krzyżowej, to przynajmniej wstąp na chwilę do kaplicy i uczcij Moje Serce, które jest pełne miłosierdzia w Najświętszym Sakramencie; a jeżeli nie możesz wstąpić do kaplicy, pogrąż się w modlitwie tam, gdzie jesteś, chociaż przez króciutką chwilę.

Żądam czci dla miłosierdzia Mojego od wszelkiego stworzenia, ale od ciebie najpierw, bo dałem ci najgłębiej poznać tę tajemnicę".

(Dzienniczek Św. Siostry Faustyny, 1572)


Fotografia pochodzi ze strony:
http://www.milosierdzieboze.pl/koronka.php

czwartek, 17 marca 2011

Św. Siostra Faustyna

"Często towarzyszę duszom konającym i wypraszam im ufność w miłosierdzie Boże, i błagam Boga o wielkość łaski Bożej, która zawsze zwycięża. Miłosierdzie Boże dosięga nieraz grzesznika w ostatniej chwili, w sposób dziwny i tajemniczy. Na zewnątrz widzimy, jakoby było wszystko stracone, lecz tak nie jest; dusza, oświecona promieniem silnej łaski Bożej ostatecznej, zwraca się do Boga w ostatnim momencie z taką siłą miłości, że w jednej chwili otrzymuje od Boga [przebaczenie] i win, i kar, a na zewnątrz nie daje nam żadnego znaku ani żalu, ani skruchy, ponieważ już na zewnętrzne rzeczy oni nie reagują. O jak, niezbadane jest miłosierdzie Boże. Ale, o zgrozo - są też dusze, które dobrowolnie i świadomie tę łaskę odrzucają i nią gardzą; chociaż już w samym skonaniu Bóg miłosierny daje duszy ten moment jasny wewnętrzny, że jeżeli dusza chce, ma możność wrócić do Boga. Lecz nieraz u dusz jest zatwardziałość tak wielka, że świadomie wybierają piekło; udaremnią wszystkie modlitwy, jakie inne dusze za nimi do Boga zanoszą, i nawet same wysiłki Boże..."

(Dzienniczek Św. Siostry Faustyny, 1698)


Fotografia pochodzi ze strony:
http://www.faustyna.pl/fzycie.htm

środa, 16 marca 2011

Słowa Pana Jezusa

"Miłość czysta daje duszy moc w samym konaniu. Kiedy konałem na krzyżu, nie myślałem o sobie, ale o biednych grzesznikach i modliłem się do Ojca za nimi. Chcę, ażeby i ostatnie chwile twoje były zupełnie podobne do Mnie na krzyżu. Jedna jest cena, za którą się kupuje dusze - a tą jest cierpienie złączone z cierpieniem Moim na krzyżu. Miłość czysta rozumie te słowa, miłość cielesna nie pojmie ich nigdy".
(Dzienniczek Św. Siostry Faustyny, 324)


Tekst pochodzi ze strony:
http://www.faustyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=636&Itemid=636&search=Krzyż&numer_w_dzienniczku=324

Fotografia pochodzi ze strony:

wtorek, 15 marca 2011

Słowa Matki Bożej w La Salette

"Moje dzieci, trzeba się dobrze modlić, rano i wieczorem. Jeżeli nie macie czasu, odmawiajcie przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, a jeżeli będziecie mogły, módlcie się więcej.

Na Mszę Świętą chodzi zaledwie kilka starszych niewiast. Inni pracują w niedziele przez całe lato, a w zimie, gdy nie wiedzą, czym się zająć, idą na Mszę Świętą jedynie po to, by sobie drwić z religii. W czasie Wielkiego Postu jedzą mięso jak psy".


Tekst pochodzi ze strony:
http://www.nasza-arka.pl/rozdzial.php?numer=3&rozdzial=3

Fotografia pochodzi ze strony:

poniedziałek, 14 marca 2011

Św. Siostra Faustyna

"Po skończonej godzinie, kiedy poszłam do celi, nagle poznałam, jak bardzo jest Bóg obrażany przez osobę bliską serca mojego. Na widok tego boleść przeszyła mi duszę, rzuciłam się w proch przed Panem i żebrałam o miłosierdzie. Przez dwie godziny w łzach, modlitwie i biczowaniu przeszkadzałam grzechowi, i poznałam, że miłosierdzie Boże ogarnęło tę biedną duszę. O, jak wiele kosztuje jeden, jedyny grzech".

(Dzienniczek Św. Siostry Faustyny, 685)

Tekst pochodzi ze strony:
http://www.faustyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=636&Itemid=636&search=Biczowanie&numer_w_dzienniczku=685

Fotografia pochodzi ze strony:

niedziela, 13 marca 2011

Benedykt XVI




"Post jest praktyką świętych wszystkich epok i przez nich zalecaną".


Tekst pochodzi ze strony:
http://www.kapucyni.pl/index.php/inne/zote-myli/1765-post

Fotografia pochodzi ze strony:

sobota, 12 marca 2011

Św. Siostra Faustyna

"Kiedy przed rekolekcjami ośmiodniowymi udałam się do swego kierownika duszy i prosiłam go o pewne umartwienia na czas rekolekcji, jednak nie otrzymałam pozwolenia na wszystko, o co prosiłam, ale tylko na niektóre. Otrzymałam pozwolenie na jedną godzinę rozmyślania męki Pana Jezusa i na pewne upokorzenie. Jednak byłam trochę niezadowolona, że nie otrzymałam pozwolenia na wszystko, o co prosiłam. Kiedy wróciłyśmy do domu, weszłam na chwilę do kaplicy. - Wtem usłyszałam głos w duszy: Jedna godzina rozważania Mojej bolesnej męki większą zasługę ma, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie Moich bolesnych ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a Mnie sprawia wielką radość. Dziwi Mnie to, że jeszcze niezupełnie żeś się wyrzekła woli własnej, ale cieszę się niezmiernie, że dokona się ta zmiana w rekolekcjach".

(Dzienniczek Św. Siostry Faustyny, 369)


Fotografia pochodzi ze strony:
http://passionrecut.com/e-card/e-card.php?img=ecard2

piątek, 11 marca 2011

Św. Siostra Faustyna

W ostatnie dni karnawału, kiedy odprawiłam godzinę świętą, ujrzałam Pana Jezusa, jak cierpiał biczowanie. O, niepojęta to katusza! Jak strasznie Jezus cierpiał przy biczowaniu. O biedni grzesznicy, jak wy się spotkacie w dzień sądu z tym Jezusem, którego teraz tak katujecie? Krew Jego płynęła na ziemię, a w niektórych miejscach ciało zaczęło odpadać. I widziałam na plecach parę kości Jego obnażonych z ciała... Jezus cichy wydawał jęk i westchnienie.

(Dzienniczek Św. Siostry Faustyny, 188)


Fotografia pochodzi ze strony:
http://www.voxdomini.com.pl/vox_art/eucharystystia_Pasja.htm

czwartek, 10 marca 2011

Nowenna do Św. Józefa


Św. Józef jest Patronem Kościoła powszechnego. Jest również patronem rodzin, małżeństw, robotników, młodzieży i dzieci. Czczony jest także jako patron dobrej śmierci.

Nowenna do Świętego Józefa rozpoczyna się 10 marca.




Tekst nowenny na stronie:
http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/nowenna_do_sw_jozefa/


Fotografia pochodzi ze strony:
http://brewiarz.katolik.pl/czytelnia/swieci/03-19.php3

środa, 9 marca 2011

Bł. Karol de Foucauld

"Wielkie roztargnienia, marzenia które powstają w godzinach modlitwy są obrzydliwe i powinienem je natychmiast odrzucać z największym wstrętem".

Tekst pochodzi z książki: Charles Lepetit, "Śladami Karola de Foucauld", Wydawnictwo "m", Kraków, 1992, str. 71.

Fotografia pochodzi ze strony:

wtorek, 8 marca 2011

Bł. Aniela Salawa

"Pragnę usilnie i postanawiam w obecności Boga mojego:

1.Unikać wszelkiej porywczości, gniewu sama na siebie, z braku doskonałego pogodzenia się z wolą Bożą i poddania się jej.
2.Nigdy i w niczym nie mieszać się do czyich spraw bez proszenia.
3.Przytłumiać w sercu i w myśli wszelkie zniechęcenia do bliźnich i nie przypominać sobie nic takiego, co by gorycz sprawiało w mojej duszy.
4.Nie mieszać się do niczyich spraw ani myślą ich sobie nie przypominać.
5.Cierpienie znosić z radością, bez słowa skargi, cicho.
6.Miłować nieprzyjaciół.
7.Zaufać zupełnie Opatrzności Bożej, bez granic".


Tekst pochodzi ze strony:

Fotografia pochodzi ze strony:

poniedziałek, 7 marca 2011

Słowa Pana Jezusa

"Jeżeli Mnie kto miłuje będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, będziemy u niego przebywać". (J 14,23).

Tekst pochodzi ze strony:
http://www.swkrzyz.pl/radio_open.php?plik=36_nowy.html

Fotografia pochodzi ze strony:

niedziela, 6 marca 2011

Bł. Ks. Ignacy Kłopotowski

"Nie żałuj czasu na nawiedzenie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. (...) Wpatruj się oczyma duszy w świętą Hostię, w której ukrywa się z miłości ku tobie Jezus. (...) Jak słodko z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie rozmawiać, jak po takiej rozmowie znosi się cierpliwie przykrości życia, jak się potem pełni mile obowiązki własne, jak ochoczo idzie praca zwykła, przed którą już ręce opadły. (...) Przekonasz się z doświadczenia swojego, jak niewymowną pociechę sprawi ci ten czas, który spędzisz przy Najświętszym Sakramencie. (...) Mszę Świętą i Komunię świętą rad bym nazwał poranną modlitwą duszy wiernej, a pragnąłbym, aby jej modlitwą wieczorną było odwiedzanie Przenajświętszego Sakramentu. (...) Jakież to szczęście cześć Bogu składać!".

Tekst pochodzi ze strony:
http://www.rozaniec.eu/index.php?m=RosarySites&a=ShowRosarySiteArticle&rsa_id=79&rs_id=2

Fotografia pochodzi ze strony:

sobota, 5 marca 2011

Siostra Łucja

"Ci, którzy będą żyć nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi będą prawdziwie nawróceni i poświęceni Bogu, ci stanowić będą pokolenie, które zwycięży zło".

Tekst zamieszczony w folderku "Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca", wydanego za zgodą Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Parafia pw. Św. Józefa Robotnika w Kielcach (zamówienia folderka: parafia@jozef-kielce.pl).

Fotografia pochodzi ze strony:


Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca:

piątek, 4 marca 2011

Słowa Pana Jezusa do św. Małgorzaty Alacoque

Wśród wielu objawień, jakie miała święta Małgorzata [Małgorzata Maria Alacoque], cztery nazwano wielkimi.

Podczas pierwszego, kiedy modliła się w chórze klasztornym, 27 grudnia 1673 roku Pan Jezus powiedział: "Moje Boskie Serce tak płonie miłością ku ludziom, że nie może dłużej utrzymać tych płomieni gorejących zamkniętych w moim łonie. Ono pragnie rozlać je za twoim pośrednictwem i wzbogacić ludzi swymi Bożymi skarbami. „w nim znajdą wszystko czegokolwiek będzie im potrzeba dla ratowania swych dusz z przepaści zguby”". Następnie wziął serce swojej służebnicy i symbolicznie umieścił je w Swoim Sercu, po czym wyjął ze Swego Serca i oddał gorejące serce Małgorzacie.


Tekst pochodzi ze strony:
http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/kult_serca_jezusowego/alacoque.htm

Fotografia pochodzi ze strony:

czwartek, 3 marca 2011

Jan Paweł II

"Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili jego istnienia, także w fazie początkowej, która poprzedza narodziny. Człowiek już w łonie matki należy do Boga, bo Ten, który wszystko przenika i zna, tworzy go i kształtuje swoimi rękoma, widzi go, gdy jest jeszcze małym, bezkształtnym embrionem, i potrafi w nim dostrzec dorosłego człowieka, którym stanie się on w przyszłości i którego dni są już policzone, a powołanie już zapisane w księdze żywota".

(Evangelium vitae, 61)

Tekst pochodzi ze strony:
http://adonai.pl/life/?id=8

Fotografia pochodzi ze strony:

środa, 2 marca 2011

Modlitwa do Matki Bożej Osieckiej

Matko Boska Osiecka, od wieków sławiona w Obrazie Osieckim, która urzekasz przedziwną pięknością i dostojeństwem. Ty towarzyszysz ludowi w szczęściu, a szczególnie w cierpieniu i niedoli. Uproś nam, Matko Czuwająca, łaskę zawierzenia i miłowania Boga.

Wstawiaj sie za ludźmi cierpiącymi duchowo i fizycznie. Pokrzepiaj ludzi ciężkiej pracy. Uproś naszym sercom i Ojczyźnie dużo pokoju i dobra. Daj dar jedności zwaśnionemu światu i łaskę przemiany serc licznych Twoich dzieci na przygotowanie przyjścia Królestwa Twojego Syna, Jezusa Chrystusa. Amen.


Tekst pochodzi ze strony:
http://www.japielgrzym.pl/Obiekt/Polska/Wielkopolskie/Osieczna.aspx

Fotografia pochodzi ze strony:

wtorek, 1 marca 2011

Św. Jan od Krzyża

"Jeżeli dusza ma więcej cierpliwości w trudach i więcej stałości we wyzbywaniu się pociech, jest to znakiem większego postępu w cnocie".

Tekst pochodzi ze strony:
http://www.kapucyni.pl/index.php/inne/zote-myli/1875-cierpliwosc

Fotografia pochodzi ze strony: